Slice 1Slice 1rip_downSlice 1Slice 1

Aarhus

aarhus

Rådgivningscenter Aarhus

– vi yder rådgivning og patientstøtte i hele Region Midt- og Nordjylland.
Vores rådgivningscenter ligger i Aarhus.
I Randers, Viborg og Aalborg er vi til stede hver måned.
Og i foråret 2016 besøger vi derudover Skanderborg, Herning, Odder, Løgstør og Jammerbugten

Se hvor og hvornår i arrangementskalenderen eller  se vores aktiviteter for foråret 2016 som pdf her

Adresse

Jægergårdsgade 64-66
8000 Aarhus C
Tlf: 70 25 00 00
rcaarhus@hjerteforeningen.dk

Åbningstider:

Personlig henvendelse
Mandag kl. 9-15
Tirsdag til fredag efter aftale

Telefonisk henvendelse:
Mandag til fredag kl. 9-15

Personale i Rådgivningscenter Aarhus:

Hanne Lisette Andersen – Rådgivningsleder
hlandersen@hjerteforeningen.dk

Anita Lykke Christiansen- Sygeplejerske
alykke@hjerteforeningen.dk

Pernille Monsrud Strauss – Sygeplejerske
pms@hjerteforeningen.dk

Anne Grethe Tarp – Sygeplejerske
atarp@hjerteforeningen.dk

Helle Danielsen – Sygeplejerske
hdanielsen@hjerteforeningen.dk

Mette Munck – Sygeplejerske
mettem@hjerteforeningen.dk

Helle Sandersen – Sygeplejerske
hsandersen@hjerteforeningen.dk

Inger Nielsen Larsen – Diætist
ilarsen@hjerteforeningen.dk

Anne Hvarregaard Mose – Psykolog
annem@hjerteforeningen.dk

Mariane Cartuliares – Fysioterapeut
marianac@hjerteforeningen.dk

Lene Elise Nielsen – Socialrådgiver (børn)
lenielsen@hjerteforeningen.dk

Malene Stærmose – Socialrådgiver (voksne)

malenes@hjerteforeningen.dk